^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

Bierzmowanie w 2016 r. odbędzie sie w dn. 25 maja / środa/ o godz. 16.00.

Wszystkich którzy chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej wspólnocie parafialnej serdecznie zapraszamy. Sakramenty jak uczy nas Kościół są przeznaczone dla osób wierzących i praktykujących. Indeksy są tylko potwierdzeniem udziału w życiu liturgicznym i katechetycznym, spełniają role pomocniczą. Nikt nie musi być bierzmowany a każdy może o ile spełni odpowiednie warunki, w których najważniejszym jest żywa wiara i pragnienie otrzymania darów Ducha Świętego. Można oszukać rodziców, katechetów i księży, ale Pana Boga nie można okłamać i zawsze przyjdzie czas na odpowiedzialność za swoje czyny. Pan Bóg zawsze liczy na naszą odpowiedzialną postawę. Jeżeli nie mamy zamiaru żyć jako wierzący nie wyciągajmy ręki po sakrament, zawsze będzie to świętokradztwo a może w życiu przyjdzie czas wiary i dojrzałości i zawsze wtedy możemy poprosić o bierzmowanie i je otrzymamy.

Przypominamy że w naszej diecezji przygotowanie do bierzmowania trwa trzy lata i powinno odbyć się we własnej parafii. Przez trzy lata młodzież przygotowuje się przez comiesięczną spowiedź i uczestnictwo w coniedzielnej mszy św. W każdym miesiącu jest też jedno spotkanie formacyjne, na które składa się spowiedź (od 17.30 do 18.00); Msza święta (od 18.00) i krótkie spotkanie z księdzem  po Mszy:

Klasa I – w pierwsze czwartki miesiąca

Klasy II – w pierwsze soboty miesiąca

Klasy III – w pierwsze piątki miesiąca

W wyjątkowej sytuacji przygotowujący się mogą przyjść w inny dzień z inną klasą.

Prosimy aby przez trzy lata każdy przygotowujący się do bierzmowania uczestniczył w co najmniej:

30 mszach roratnich, nabożeństwach majowych i różańcowych oraz

10 Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach i co najmniej w dwóch dniach rekolekcji oraz

dwa razy uczestniczył w Triduum Paschalnym (we Mszy Wieczerzy Pańskiej, Liturgii Męki Pańskiej oraz Wigilii Paschalnej).

Opiekunami pierwszego i drugiego roku przygotowania są Panie Katechetki i ks.Henryk, którzy uczą w danych klasach. Trzecie klasy przygotowuje ks. Artur oraz odpowiada za całość przygotowania.

Osoby z innych parafii, które pragną w naszej wspólnocie przygotowywać się do bierzmowania powinny uzyskać pozwolenie swojego Ks. Proboszcza i na początku roku dostarczyć do ks. Artura.

Osoby, które nie były u bierzmowania dorosłe i ze szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy także na spotkanie w pierwszy piątek października, sposób przygotowania zostanie ustalony indywidualnie.

Uczniowie klasy pierwszej na październikowe spotkanie przynoszą wypełnione deklaracje, otrzymane od katechetów, a jeżeli byli ochrzczeni poza naszą parafią także świadectwo chrztu.

Pamiętajmy o dokładnym wypełnieniu indeksów (pierwsza i druga strona) oraz uzyskaniu oceny i opinii po każdym skończonym roku szkolnym. Przychodząc na msze czy spotkanie lub nabożeństwo zawsze indeks przynosimy do zakrystii przed danym wydarzeniem. Podpis uzyskamy jeżeli będziemy na całym nabożeństwie i będziemy w świątyni.

Uwaga: Przy negatywnej opinii katechety dana osoba jest skreślana z listy przygotowujących się do bierzmowania.

Opiekunem młodzieży przed bierzmowaniem są ks.Artur Barański.

Msze Święte

w niedziele i święta
 700, 900, 1030, 1200, 1800

w dni powszednie
 700, 1800

Więcej...

adres

 

logo4 1

Czytania na dzisiaj

opoka

Gościmy

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

266216
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
65
129
65
13986
266216
Twój adres IP: 3.227.249.234
Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim