^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres zwykły
  – trzydzieści trzy lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa. Okres zwykły trwa: od poniedziałku, który następuje po niedzieli wypadającej po dniu 6 stycznia, do wtorku przed wielkim postem,
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mDSC 1026W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej,  08 grudnia 2019 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim, w par. św. Jadwigi Królowej na Stawkach odbył się „Dekanalny Dzień Skupienia małżeństw i rodzin katolickich” z naszego Miasta i Dekanatu. Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył ks. Tomasz Cuber, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin w Sandomierzu. Wygłosił on również kazanie nt.  budowania relacji małżeńskiej oraz wpływu rodziców na wychowanie swoich dzieci....

zob. https://www.youtube.com/watch?v=9un8lPGcUck&feature=youtu.be

Podczas Eucharystii  rodziny odnowiły przyrzeczenia małżeńskie, a w indywidualnym błogosławieństwie małżonków, co widzieliśmy, ze łzami w oczach ślubowali sobie na nowo miłość, wierność i uczciwość małżeńską…”.  Liturgię Mszy świętej  ubogacił występ Zespołu Śpiewu Liturgicznego „Harfa”, Kościół Domowy,  oraz LSO. W świątyni  para małżonków z Jadachów  umocniła  naszą wiarę i  dała świadectwo swojej niezniszczalnej przynależności do Kościoła i nauki katolickiej. Dalsza część uroczystości miała miejsce na Sali parafialnej, gdzie uczestnicy spotkania mogli cieszyć się dobrymi potrawami, ciastami i owocami spożywanymi przy akompaniamencie  parafialnego zespołu „PANTA REI”.  Dziękujemy P. Ani i Sylwii za  przygotowanie tej uroczystości. Pozdrawiamy ks. dyr. Tomasza i dziękujemy za ten niezwykły dzień i życzymy dalszych, owocnych „poruszeń serca”. U nas się to udało… !.  Po Mszach świętych, oraz po kazaniach ks. Tomasza  zgłosiło się wiele osób poszukujących nowej drogi … innej niż  pokazuje współczesny świat. Tego nam potrzeba.  Bogu niech będą za to dzięki.  Niech Bóg będzie przez to uwielbiony.

mIMG 20200114 WA0012

logo4 1

Odwiedzin na stronie

306772
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
76
294
76
6862
306772
Twój adres IP: 3.83.32.171

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim