^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres zwykły
  – trzydzieści trzy lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa. Okres zwykły trwa: od poniedziałku, który następuje po niedzieli wypadającej po dniu 6 stycznia, do wtorku przed wielkim postem,
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

78715725 m440299373549255 5807539474959171584 nW sobotę 7 grudnia członkowie naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przeżywali jak co roku diecezjalny dzień skupienia. Organizatorem spotkania był Parafialny Oddział Akcji Katolickiej działający w parafii Św. Barbary w Staszowie.

 

Przybyłych uczestników powitał proboszcz tejże parafii- ks. kan. Edward Zieliński oraz ks. Artur Barański, asystent Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. Podczas wygłoszonej homilii zgromadzeni członkowie AK mogli usłyszeć jak ważne jest aby droga naszego życia była zgodna z Bożym zamysłem i aby troszcząc się o dobro narodu dbać o rozwój osobisty. Jednocześnie przytoczona została postać prymasa tysiąclecia- kard. Stefana Wyszyńskiego jako przykład wybitnej osoby oddanej ojczyźnie i narodowi.

Tematem konferencji, którą poprowadził ks. prof. Marek Kozera były „Zagrożenia wiary w naszych czasach”. Ucztą dla ducha okazał się kolejny punkt programu – Adwentowe Spotkanie ze współczesną sakralną sztuką ludową „Całym Cię sercem”- wystawa prac staszowskiego rzeźbiarza ludowego – P. Józefa Żaka (członka tamtejszego POAK). Po obejrzeniu wspaniałych prac lokalnego artysty przedstawiciele Akcji Katolickiej mieli okazję zwiedzić fabrykę bombek i ozdób choinkowych GMC w Staszowie oraz Hutę Szkła. Spotkanie zakończono wspólną modlitwą.

Członkowie naszego oddziału AK są wdzięczni Panu Bogu za każde tego typu spotkanie ponieważ jest ono okazją do pogłębiania swojej wiary, budowania wspólnoty oraz lepszego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego.

mIMG 20200114 WA0012

logo4 1

Odwiedzin na stronie

306762
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
66
294
66
6852
306762
Twój adres IP: 3.83.32.171

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim