^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres zwykły
  – trzydzieści trzy lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa. Okres zwykły trwa: od poniedziałku, który następuje po niedzieli wypadającej po dniu 6 stycznia, do wtorku przed wielkim postem,
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mDSC 0962Jak co roku w naszej parafii 11 listopada w Święto Niepodległości odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny. W tym roku była to msza o godz. 9.00. Już w dzwiach kościoła można było wczuć się w świąteczną atmosferę, gdyż czlonkowie Akcji Katolickiej i młodzież z KSM-u rozdawali wykonane przez siebie biało-czerwone kotyliony.

 

Tradycyjnie przedstawiciele OSW "Strzelec" przynieśli do świątyni Ogień Niepodległości, zapalony w miejscu największej bitwy Legionów Józefa Piłsudskiego w Kostuchnówce na Wołyniu. Ogień Niepodległości dotarł do nas dzięki sztafecie rowerowej organizowanej przez harcerzy ze Zgierza.

W uroczystej Mszy świętej brali też udział uczniowie PSP 14 oni też odebrali z rąk p. D. Kaszuby Ogień, a następnie przenieśli  wraz z uczesnikami Mszy św. w uroczystej procesji pod pomnik - mogiłę powstańców styczniowych. Tam pomodliliśmy się za poległych w obronie Ojczyzny, złożyliśmy wieńce i zapalili znicze, a takrze wysłuchaliśmy krótkiego koncertu pieśni patroitycznych.

mIMG 20200114 WA0012

logo4 1

Odwiedzin na stronie

306701
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
5
294
5
6791
306701
Twój adres IP: 3.227.240.143

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim