^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres zwykły
  – trzydzieści trzy lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa. Okres zwykły trwa: od poniedziałku, który następuje po niedzieli wypadającej po dniu 6 stycznia, do wtorku przed wielkim postem,
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

To hasło roku formacyjnego. Ono skupiło cała wspólnotę Domowego Kościoła na pierwszym powakacyjnym Dniu Wspólnoty. Spotkanie rozpoczęliśmy Namiotem Spotkania - osobistą rozmowa z Jezusem na kanwie fragmentu ewangelii z danego dnia . Było to osobiste przygotowanie do Mszy Świętej . Przewodniczył ks Łukasz Kruk modląc się w intencji zmarłej św. p. Otylii Nitkiewicz, Mamy Ks. Biskupa. Ogromną radością za którą bardzo dziękujemy Bogu była intencja za członów Domowego Kościoła podjęta przez Ks. Wojciecha Pelczara opiekuna Kręgu Domowego Kościoła w naszej parafii św. Jadwigi oraz ks. Adama Kamińskiego opiekuna Kręgu w Bożym Miłosierdziu. Zapraszamy do wspólnoty Domowego Kościoła . Czym jest Domowy Kościół ???    Obejrzyj : https://www.youtube.com/watch?v=la7zPdb4aKM    Czekamy na każdą wspólnotę małżeńską i rodzinną. Czekamy na WAS. nr kontaktowy 604 516 810 …  

 

Po uczcie duchowej przeszliśmy do sali Michael. To czas bardzo radosnego trwania we wspólnocie . Tyle spraw do przegadania o naszych rodzinach, o kręgach, o życiu kościoła i Ojczyzny.
To wszystko przybrało rytm konkretnego planu spotkania w którym był czas na konferencję: Co to jest Wolność i jak do niej dorastać . Podjął ks. Łukasz , kilka zdań poniżej .
Nie zabrakło czasu podczas pracy w grupach na wymianę zdań w dzieleniu się życiem o osobistej drodze do wolności. W tym czasie diakonia wychowawcza zajęła się dzieciaczkami, rodzice spokojnie mogli trwać we wspólnocie . Przy herbatce dzieciaki radośnie prezentowały owoc swojej pracy . Wspólnota , śpiew , wspólne słowo i pyszne ciacho wyzwalało w nas myśl Panie dobrze , że tu jesteśmy. To był czas cudownego odpoczynku .
kilka refleksji z konferencji :
Temat niewoli i wolności jest wyraźnie obecny w formacji Ruchu Światło-Życie. Ks. Franciszek Blachnicki, jako twórca polskiej teologii wyzwolenia, był szczególnie wrażliwy na tym punkcie. W czasach niewoli komunistycznej zwracał uwagę na prawdziwą wolność, która jest w sercu człowieka. Dziś, w czasach wolności zewnętrznej, okazuje się, że często z tym większą siłą dotykają nas pokusy związane ze niewolami wewnętrznymi. Trzeba tu nieustannej czujności – względem siebie i innych.
Każdy grzech jest niewolą. W tym sensie każdy z nas ma z czego wychodzić. Ważne jednak, żeby szczególną uwagę zwrócić na te obszary, które dziś wyraźnie widzimy w kategorii nałogu. Nieraz nie są bezpośrednio kojarzone z grzechem, a jednak zabierają wolność dzieci Bożych.
Wśród uzależnień na pierwszym miejscu są alkohol, nikotyna, narkotyki… To w miarę jasne. Doskonale jednak wiemy, że to nie wszystko. Z pewnością trzeba zobaczyć także ogromny obszar uzależnień związanych z przestrzenią wirtualną. Coraz częściej okazuje się, że najtrudniejszym wyzwaniem w ramach rekolekcji jest odłączenie od internetu. Dotyczy to nie tylko młodych. I w oazie rodzin, i wśród kapłanów można spotkać osoby, które nie wyobrażają sobie dnia bez komórki, którym towarzyszy odruch ciągłego sięgania do kieszeni, żeby sprawdzić, „co nowego” itp.
W podobny sposób trzeba pytać o uzależnienie od gier komputerowych, komunikatorów internetowych, pornografii, hazardu… Bycie w oazie wcale nie oznacza, że mogę czuć się


bezpieczny. To także pytanie o niewolę lęku, wygodnictwa, obojętności… To nie jest tak, że jeśli robię rachunek sumienia i patrzę uczciwie na grzechy, to inne sprawy są nieważne.
Żadna niewola nie jest ostateczna. Choćbyś uważał, że nic się nie da zrobić (jak Izraelici), zawsze masz po swojej stronie Boga. Nieraz właśnie dlatego dopuszcza on upadki, szczególnie te, które wydają się beznadziejne, żebyśmy zobaczyli, że tylko On jest naszą nadzieją, tylko On może wyzwolić. Widzisz niewolę – swoją albo kogoś? Wracaj do Pana.
Kluczowa sprawa: trzeba ruszyć. Ważna jest decyzja. Nie czekać na lepsze czasy, bardziej sprzyjające warunki, nastrój… Za dużo komórki? Dzisiaj ją wyłącz, choćby na wieczór. Nie za miesiąc. Dzisiaj pokonaj strach i weź się w końcu za to, co odkładasz od tygodni, może miesięcy. Właśnie dzisiaj. Wiadomo, że wojska faraona będą nas ścigać. Może nawet dopadną i lekko poturbują. Ale kluczowe jest „teraz”. To teraz Bóg chce cię zwrócić na drogę . Drogi do wolności nie pokonuje się z dnia na dzień. Zdarza się, że Bóg da wyjątkową łaskę, ale zazwyczaj trzeba czasu. A z naszej strony – wytrwałości, powrotów, odczytywania znaków błogosławieństwa Pana, radości z małych zwycięstw… Pan prowadzi do wolności przez pustynię. Pustynia nie jest przyjemna. Ale jest ważna. To droga to twojej Ziemi Obiecanej. Wyruszaj.
Wiesia i Mirek Bąkowie
Domowy Kościół

logo4 1

Odwiedzin na stronie

309742
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
107
466
1055
9832
309742
Twój adres IP: 3.233.219.101

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim