^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres zwykły
  – trzydzieści trzy lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa. Okres zwykły trwa: od poniedziałku, który następuje po niedzieli wypadającej po dniu 6 stycznia, do wtorku przed wielkim postem,
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

m 20191022 185024Łagiewniki, dn.12 października 2019 roku.      

Cudem jest w naszych oczach ..... To Prawda kapłaństwo jest Cudem dla nas wierzących. Każdy kapłan jest dla nas kanałem Bożej Miłości. Jesteśmy przekonani, że nie ma szczęścia poza Bogiem. Nie moglibyśmy doświadczyć autentycznej Miłości Boga gdyby nie sakramentalna posługa Kapłana. Upewniamy się , że każdy Kapłan to dla nas Drogocenna Perła .Mówił o tym Jezus do św. Faustyny ..... Wtem usłyszałam w duszy te słowa: Oddaję ci w opiekę dwie perły drogocenne Sercu Mojemu, a nimi są dusze kapłanów i dusze zakonne, za nich szczególnie modlić się będziesz, ich moc będzie w wyniszczeniu wasze, modlitwy, posty, umartwienia, prace i wszystkie cierpienia, łączyć będziesz z modlitwą, postem, umartwieniem, pracą, cierpieniem Moim, a wtenczas będą miały moc przed Ojcem Moim.... (Dz 532)…. 

 

Brzmią w naszych uszach słowa św. Jana Maria Vianneya, który powiedział, że: nie ma złych kapłanów. Są tylko tacy, za których wierni za mało się modlą. I dlatego to doświadczenie przekuwamy w konkretne dzieło modlitwę za kapłanów w Apostolacie "Margaretka".
Kolejne cztery "Margaretki" w Ostrowcu Świętokrzyskim . Tym razem w parafii Najświętszego Serca pana Jezusa. Taką modlitwą objęliśmy między innymi Ks. dr Janusza Borowskiego, który 12 października 2019 r. pielgrzymował z wiernymi dekanatu ostrowieckiego do Łagiewnik na IV ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu Modlitwy za Kapłanów "Margaretka". Znaczną część stanowili pielgrzymi z naszej parafii.
To wydarzenie mocno w nas pracuje. Czujemy się nie zmordowani w modlitwie za Kapłanów.
W Łagiewnikach zgromadziło się nas kilka tysięcy. Uroczystości przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, który przekazał apostolatowi relikwie św. Jana Pawła II. W homilii dziękował wiernym za modlitwę w intencji kapłanów mówiąc między o tym , że ......Skutki takiej modlitwy są naprawdę błogosławione. Stanowią one ukryty, ale żywy skarbiec, świadomość, że kapłani są sami, bo wspierają ich gorące, życzliwe i ofiarne serca wiernych...
Na zakończenie Mszy św. kard. Stanisław Dziwisz i abp Marek Jędraszewski otrzymali modlitewny prezent - ponad 20 osób złożyło przyrzeczenie modlitwy za nich. Z kolei kard. Dziwisz zawierzył Apostolat Modlitwy za Kapłanów św. Janowi Pawłowi II.
Zapraszamy do Apostolatu Modlitwy za Kapłanów "Margaretka".
Rys historyczny tego Ruchu
Ten ruch został założony w Kanadzie 1 sierpnia 1981 roku przez panią profesor Louise Ward, za aprobatą miejscowego biskupa. Od samego początku jego patronką została Najświętsza Maryja Panna Matka Kościoła. Apostolat "Margaretka", jak twierdzi założycielka, jest „duchową adopcją kapłana w modlitwie”. Do rozwoju tego ruchu przyczynili się franciszkanie z medjugorskiej parafii. Ich świadectwo o mocy i znaczeniu tej modlitwy, wobec przybywających do Medjugoria pielgrzymów, pomogło w szybszym rozszerzenie się tej formy modlitwy na cały świat. Matka Boża nieustannie prosi módlcie się za kapłanów
Jako logo ruchu wybrana została margaretka czyli polny kwiat. Siedem płatków kwiatu reprezentuje siedem osób, które są zobowiązane do modlitwy za konkretnego kapłana, każda z osób w jednym z siedmiu dni tygodnia. W centrum kwiatu wpisuje się imię i nazwisko kapłana, natomiast na siedmiu płatkach imiona i nazwiska siedmiu osób, które składają Bogu przyrzeczenie modlitwy – każda osoba w jednym wybranym dniu tygodnia.
Księżą Biskupi zgromadzeni na 372 Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które obradowało w Gnieźnie i Poznaniu w dniach 14-16 kwietnia 2016 roku, powołali ks. Bogusława Nagel z Archidiecezji Krakowskiej na Opiekuna Krajowego Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka”. Kilkanaście diecezji ma już diecezjalnych duszpasterzy tego dzieła.
Bardzo prężnie ten ruch rozwija się w Polsce. W parafii św. Jadwigi w Ostrowcu jest kilkanaście takich "Margaretek" złącznych we Wspólnotę Matki Bożej Królowej Pokoju. W każdą środę płynie nieustanna modlitwa Wspólnoty za kapłanów .
Kapłaństwo jest naprawdę czymś bardzo wielkim. Kapłan zrozumie siebie dobrze dopiero w niebie. Gdybyśmy rozumieli na ziemi, czym jest kapłaństwo, umarlibyśmy nie z przejęcia, lecz z miłości. Kapłan nie jest jednak kapłanem sam dla siebie. Sam sobie nie może udzielić rozgrzeszenia. Nie może sam sobie udzielić żadnego sakramentu. Kapłan nie żyje dla siebie, żyje dla was. Kiedy ktoś chce zniszczyć religię, najpierw atakuje kapłanów, gdyż tam, gdzie nie ma kapłana, nie ma już ofiary Mszy Świętej, nie ma kultu Bożego. Kapłaństwo jest umiłowaniem Serca Jezusa. Kiedy spotykacie kapłana, zawsze myślcie o Jezusie. św. Jana Maria Vianney.
Autorzy – P. Wiesława i Mirosław Bąkowie

logo4 1

Odwiedzin na stronie

309798
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
163
466
1111
9888
309798
Twój adres IP: 3.95.139.100

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim