^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres zwykły
  – trzydzieści trzy lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa. Okres zwykły trwa: od poniedziałku, który następuje po niedzieli wypadającej po dniu 6 stycznia, do wtorku przed wielkim postem,
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mrózaniec5VIII Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca dotarła do sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej w Tarnobrzegu. Wzięło w niej udział ponad 2,5 tys. osób: kapłanów, sióstr zakonnych i wiernych działających w parafialnych Kołach Żywego Różańca, które istnieją w niemal wszystkich parafiach diecezji sandomierskiej. Od nas było tam 6 osób…    

 

Tarnobrzeskie spotkanie odbywało się w ogrodach przyklasztornych ojców Dominikanów, którzy gościnnie przyjęli pielgrzymów. Mogli oni poznać historię cudownego obrazu Matki Bożej, kościoła i klasztoru, a także wysłuchać konferencji o duchowej potędze różańca. Następnie odmówili wspólnie modlitwę różańcową, ofiarowując ją w intencji diecezji, rodzin oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
Mszy św. koncelebrowanej przez licznych kapłanów przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. – Tak jak parafia jest podstawową komórką w ciele Kościoła, podobnie koła różańcowe są filarami naszych wspólnot parafialnych i to niemal pod każdym względem: modlitewnym, ewangelizacyjnym, a nawet materialnym. Niech w tym niełatwym czasie różaniec zwiąże nas jeszcze mocniej z Chrystusem i Maryją i między sobą – mówił Biskup Sandomierski.
Przeor tarnobrzeskiego klasztoru ojciec Marek Grzelczak OP, wskazał w homilii na znaczenie słów z Pozdrowienia Anielskiego, które recytowane są podczas odmawiania różańca. – Maryja usłyszał od Anioła Gabriela zapewnienie „Pan z Tobą”, które było potwierdzeniem Bożej obecności w powołaniu jakie otrzymała. Podobnie i nas Bóg chce zapewnić „jestem z tobą”, gdy przeżywasz trudności, gdy cierpisz, gdy jesteś samotny. Musimy uwierzyć w to Boże zapewnienie tak jak Maryja, która w pełni zaufała Bożemu wezwaniu. Bóg chce być uczestnikiem naszego życia w modlitwie oraz poprzez dar komunii świętej. Dlatego każdemu z nas potrzeba pełnego zawierzenia Bogu, „dla Niego bowiem nie ma nic niemożliwego”. Odmawiając różaniec trwajmy z Maryją w wierności Bogu poprzez wypełnianie Jego woli – podkreślał dominikanin.
Podczas spotkania zelatorzy i członkowie Kół Żywego Różańca złożyli osobiste świadectwa łask wyproszonych dzięki modlitwie różańcowej. – Spotkania członków Kół Żywego Różańca niezwykle je integrują. Wskazują jak olbrzymia grupa ludzi sięga codziennie po różaniec jako osobistą i wspólnotową modlitwę. Cieszę się, że z roku na rok w wielu parafiach powstają kolejne koła różańcowe, szczególnie wśród dzieci i młodych. Pięknym świadectwem tej modlitwy są wspólnoty różańca rodzin, podejmowane przez małżonków, którzy wspólnie modlą się o dar dobrego wychowania dzieci. Obecnie na terenie diecezji do kół różańcowych przynależy ponad 40 tys. osób – poinformował ks. Augustyn Łyko, diecezjalny duszpasterz Kół Różańcowych.
Po Mszy św. na scenie w ogrodach zakonnych dzieci i młodzież ze szkoły katolickiej przedstawiły inscenizację teatralną nawiązującą do świętych i błogosławionych związanych z naszą diecezją. Następnie koncertował zespół muzyczny ze Złoczowa na Ukrainie. Spotkanie zakończyła agapa.

logo4 1

Odwiedzin na stronie

307426
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
4
148
730
7516
307426
Twój adres IP: 18.207.240.35

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim