^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Wielkiego Postu
  Środa Popielcowa – dzień, który rozpoczyna w Kościele Katolickim okres Wielkiego Postu, czyli czterdziestodniowej pokuty. Ten dzień ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. Wielki Post zakończy się w Wielki Czwartek 18 kwietnia, kiedy to katolicy rozpoczną obchody Triduum Paschalnego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

m 30113309071616330 września, podczas niedzielnej Mszy świętej o godz. 9.00 dziękowaliśmy Bogu za ponad 20 lat posługi  naszej Doradczyni Parafialnej P.  Grażynie Rzepce w naszej Wspólnocie. To niezwykła osoba. Pokorna, cicha i otwarta na drugiego człowieka – jak cała Jej rodzina. Z tej racji przybył do nas ks. Duszpasterstwa Rodzin z Sandomierza, ks. Tomasz Cuber, wraz z Diecezjalną Doradczynią P. Marią Kryszpin. Jednocześnie  cieszyliśmy się podjęciem, po dwuletnich studiach w Sandomierzu, obowiązków nowej Doradczyni Życia Małżeńskiego i Rodzinnego przez P. Sylwię Król….

 Uroczysta Msza święta z obecnością naszych Parafian miała wyjątkowy przebieg. Ks. dyr. Tomasz w czasie porywającego kazania wskazał kierunek działań ku podkreśleniu znaczenie rodziny, uczulił na zagrożenia jakie niesie współczesny świat, oraz uwypuklił konkretne problemy współczesnych małżeństw. Wezwania do troski i modlitwy o rodzinę wiąże się z naszymi działaniami. Przecież to u nas trwa comiesięczna Msza święta w intencji rodzin z całego Miasta. To dzięki zaangażowaniu P. Bąków, Rusieckich i wieli innych rodzin z Kręgu… ona trwa. Dziękujemy Bogu za to wydarzenie i życzymy nowej naszej Doradczyni Parafialnej P. Sylwii wiele łask Bożych w Jej posłudze, ale serca otwartego na nasze ostrowieckie, współczesne wyzwania. Nie jest przecież tajemnicą, że w naszym Mieście jest kryzys rodziny. Po 10 latach małżeństwa odnotowujemy 7 rozwodów na 10 małżeństw które błogosławimy podczas sakramentalnych ślubów. To jest zatrważające. Czas na modlitwę i troskę o rodzinę!!!!

Zapraszamy na parafialne kanały

facebook

yt 1200 vflhSIVnY

logo4 1

Odwiedzin na stronie

325078
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
155
265
1648
5428
325078
Twój adres IP: 3.235.31.131

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim