^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres zwykły
  – trzydzieści trzy lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa. Okres zwykły trwa: od poniedziałku, który następuje po niedzieli wypadającej po dniu 6 stycznia, do wtorku przed wielkim postem,
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

jadwiga zdjPo okresie wakacyjnym rozpoczęły się systematyczne spotkania naszych grup i wspólnot parafialnych. Każdego 17 dnia miesiąca odprawiamy Mszę świętą wotywną o naszej Patronce św. Jadwidze Królowej a po niej jest nabożeństwo ku czci naszej Świętej zakończone ucałowaniem relikwii. Zwykle odbywają się także spotkania Sodalicji św. Jadwigi Królowej, na które od lat przybywają siostry ze Zgromadzenie Sióstr Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecnego z Zawichostu i Sandomierza. Tak było na inauguracyjnym spotkaniu wrześniowym …  

Na początek było ognisko w naszym parafialnym, jak my to nazywamy, „zakątku”. Pogoda dopisała, humory były wyśmienite. Kiełbaska z ogniska smakowała w miłym towarzystwie obecnych. Gościliśmy siostrę przełożona, nasza Przyjaciółkę od lat, s. Olę z Zawichostu. Ustaliliśmy tegoroczny program formacyjny, bardzo ambitny, analiza adhortacji św. Jana Pawła II  „Christifideles Laici”, o roli świeckich w Kościele. Cieszyliśmy się  również obecnością Naszej siostry organistki Doroty Łyżwińskiej. Po swoim spotkaniu modlitewnym dołączyła do nas Wspólnota Krwi Chrystusa. Ciekawe były rozmowy i dzielenie się charyzmatem obu wspólnot i wspólny śpiew. Odmówienie nieszporów z Liturgia Godzin i błogosławieństwo ks. prob. Marka kończy comiesięczne sodalicyjne spotkanie. Już czekamy na 17 dzień października z nadzieja na nowe osoby, które do nas dołączą. Zapraszamy !!!!

logo4 1

Odwiedzin na stronie

307427
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
5
148
731
7517
307427
Twój adres IP: 18.207.240.35

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim