^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres zwykły
  – trzydzieści trzy lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa. Okres zwykły trwa: od poniedziałku, który następuje po niedzieli wypadającej po dniu 6 stycznia, do wtorku przed wielkim postem,
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

orszakZapraszamy w najbliższą sobotę !!!! Nie zostajcie w domu, wstańcie ze swoich „kanap” i idziemy jak Trzej Królowie do Bożej Dzieciny, aby się radować we wspólnocie !!! NASZA PARAFIA JEST NAJ !!!!!! – barwniejsza, - głośniejsza, najwidocznejsza, - bardziej historyczna… i w ogóle naj…. . Wyruszamy spod naszej świątyni o godz. 12.30. w następującym porządku: poprowadzi nas osoba przebrana za św. Jadwigę Królową niosąca relikwie świętej, obok niej król Władysław Jagiełlo, w otoczeniu dworu i rycerzy z historyczną chorągwią grunwaldzką… / w tym roku będą paziowie giermcy rycerzy, służki, kapela dworska i nawet królewski błazen/, a potem my całymi rodzinami. Ubierzcie się kolorowo, po królewsku, z elementami czerwieni, załóżcie na głowy korony…. 

 Na godz. 14.00 dołączą do nas inne parafie pod kościołem Bożego Miłosierdzia: Denków, Rosochy. Podążamy na nasz ostrowiecki Rynek, by świętować, bawić się i modlić.  Z rozporządzenia ks. bp. Ordynariusza w tym roku nowość – będzie prowadzona zbiórka charytatywna środków czystości i słodyczy dla Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie.

logo4 1

Odwiedzin na stronie

307426
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
4
148
730
7516
307426
Twój adres IP: 18.207.240.35

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim