^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres zwykły
  – trzydzieści trzy lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa. Okres zwykły trwa: od poniedziałku, który następuje po niedzieli wypadającej po dniu 6 stycznia, do wtorku przed wielkim postem,
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

Radom,16 marca 2014 r.

W tamtejszej kaplicy seminaryjnej, nasz parafianin alumn Marcin Przytuła, otrzymał z rąk ks. bp. Adama Ozimka posługę akolity.

Ta posługa daje pozwolenie na udzielanie Komunii św. Symbolicznym momentem jej udzielenia, po modlitwie biskupa, jest przekazanie ustanawianemu akolicie pateny z chlebem, który ma być użyty w czasie konsekracji. - Bycie akolitą oznacza gotowość podjęcia służby Chrystusowi. Nie ma chrześcijaństwa bez Eucharystii. Ona dla chrześcijanina jest centralnym punktem tygodnia, a jeśli to możliwe, każdego dnia.

- Cieszymy się radością tych młodych lewitów, naszych alumnów. Będziemy się modlili, aby słowo Boże i ołtarz Pański były dla nich siłą codziennego życia - mówił bp Adam Odzimek, który przewodniczył liturgii posług w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

Na tej uroczystości obecny był ks. proboszcz.

Więcej na stronie: http://radom.gosc.pl/doc/1922005.Kroki-blizej-oltarza

     

logo4 1

Odwiedzin na stronie

309802
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
167
466
1115
9892
309802
Twój adres IP: 3.95.139.100

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim