^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres zwykły
  – trzydzieści trzy lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa. Okres zwykły trwa: od poniedziałku, który następuje po niedzieli wypadającej po dniu 6 stycznia, do wtorku przed wielkim postem,
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

WP 20171111 10 08 48 RichMsza święta o godz. 9.00 w Narodowe Święto Niepodległości, która odprawił i okolicznościową homilię wygłosił ks. prob. Marek, była czasem modlitwy za Ojczyznę. Na początku Eucharystii P. dyr. Dariusz Kaszuba, nasz rady i komendant Związku Strzeleckiego przekazał  naszej wspólnocie „Ogień Niepodległości”, który ponieśliśmy pod pomnik powstańców przy ul. Hubalczyków… 

 Dziękujemy za obecność uczniom naszej Szkoły nr 14, wraz z P. dyr. Adamem Nowakiem, członkom Akcji Katolickiej i Wam za modlitewną obecność. Jesteśmy wdzięczni P. dyr. Dariuszowi Kaszubie i śpiewającym pod pomnikiem pieśni patriotyczne P. Wisławowi Wilkowi i Justynie Stawarz. Nadmieńmy, iż pomnik przy ul. Hubalczyków upamiętnia zmordowanych powstańców, którzy leczyli rany w miejscowym lazarecie. Chwała bohaterom! Wdzięczność tym, którzy pamiętają!

logo4 1

Odwiedzin na stronie

307427
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
5
148
731
7517
307427
Twój adres IP: 18.207.240.35

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim