^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres zwykły
  – trzydzieści trzy lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa. Okres zwykły trwa: od poniedziałku, który następuje po niedzieli wypadającej po dniu 6 stycznia, do wtorku przed wielkim postem,
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mP1060633W niedzielę 22 października, na rozpoczęcie „Tygodnia misyjnego”, podczas Mszy świętej o godz. 10.30, P. Katechetka Grażyna Gadkowska, wraz z młodzieżą, ubogacili liturgię czytaniami, śpiewem i niezwykłą procesją z darami.  Przynieśli w niej proste, ale jakże czytelne symbole dzieła misyjnego Kościoła: ziarna zbóż, ryż, kamień, płyta Cd z zieloną gałązką, zabawki, chleb i wino….  

 

Tekst komentarza – „Przynosimy do ołtarza symboliczne dary, a wraz z nimi nasze troski, radości, plany i prace. Panie, na Twoim ołtarzu składamy:
1. ZIARNA ZBÓŻ – Symbol Bożego słowa rzucanego na gleby ludzkich serc. Wraz z nimi składamy naszą gotowość do życia na co dzień Bożym słowem i do bycia wiernymi uczniami Jezusa wszędzie tam, gdzie żyjemy i pracujemy.
2. RYŻ – Miliony dzieci na świecie cierpi z powodu głodu i chorób. Nie mają nawet garści ryżu na każdy dzień. My jesteśmy syci, wybieramy sobie smakołyki, często grymasimy przy jedzeniu lub też wyrzucamy chleb do kosza. Chcemy to zmienić i poprzez ofiary pomagać dzieciom głodującym.
3. KAMIEŃ– Symbol naszego egoizmu i skłonności do osądzania bliźnich. W tym jednym kamieniu składamy na ołtarzu wszystkie nasze kamienie, które zawsze nosimy przy sobie, by rzucić nimi w innych. Niech nieskończenie bogata w miłosierdzie miłość Chrystusa uczyni nas wolnymi od nich.
4. PŁYTA CD I ZIELONA GAŁĄZKA. Świat ciągle rozrywany jest wojnami, a z ich powodu najbardziej cierpią dzieci. My często i chętnie oglądamy filmy pełne przemocy i brutalności, przez co stajemy się obojętni na ból innych ludzi. Zielona gałązka oznacza, że chcemy odtąd wprowadzać pokój, najpierw w swoich sercach, a dzieci cierpiące z powodu wojen polecamy Bogu.
5. ZABAWKI – Symbol beztroskiego dzieciństwa polskich dzieci. Przynosimy je z gorącą prośbą o pokój na świecie i o szczęśliwe dzieciństwo dla dzieci całego świata.
6. CHLEB I WINO – które staną się Twoim Ciałem i Krwią, pokarmem na życie wieczne. Spraw, byśmy pamiętali o cierpiących z powodu braku chleba powszedniego i Chleba Eucharystycznego.”
Gratulujemy, dziękujemy i czekamy na nowe inicjatywy duszpasterskie.

mIMG 20200114 WA0012

logo4 1

Odwiedzin na stronie

306707
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
11
294
11
6797
306707
Twój adres IP: 3.227.240.143

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim