^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

 W niedzielę 2 lutego 2014 r w święto Ofiarowania Pańskiego wystąpili w naszej Parafii z koncertem kolęd uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Oprawę muzyczną liturgii Mszy Świętej o godzinie 18.00 zapewnił zespół wokalny „Świętokrzyskie Bemolki” pod kierunkiem dyrektor szkoły Ewy Jurkowskiej -Siwiec i młodzieżowa orkiestra dęta pod kierunkiem Jerzego Kłonicy.

Tuż po zakończeniu Mszy Świętej nastąpiła część koncertowa którą otworzył sekstet gitarowy po kierunkiem p. Dariusz Wróbla. Piękne kolędy zabrzmiały także w wykonaniu kwartetu smyczkowego prowadzonego przez p. Stanisława Święcha. Dwie kolędy mogliśmy też usłyszeć w wykonaniu 9 –letniego utalentowanego akordeonisty Kamila Łukaszewskiego ( naszego Parafianina). W części koncertowej wystąpił ponownie zespół wokalny Świętokrzyskie Bemolki wykonując 2 kolędy i pastorałkę pt . „ Betlejemski Cud” , którego słowa i muzykę napisała dyrygent zespołu Ewa Jurkowska –Siwiec i jak powiedziała pomysł napisania tej Pastorałki zrodził się właśnie w naszej Świątyni. Wraz z Bemolkami kolędę „ Gdy Śliczna Panna” zaśpiewali wszyscy zgromadzeni na koncercie. Czas kolędowania w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej zakończył występ młodzieżowej orkiestry dętej pana Jerzego Kłonicy. Uczniowie oraz Pedagodzy zostali nagrodzeni przez licznie zebranych w Kościele Parafian gromkimi brawami i podziękowaniami ks. Proboszcza, który przygotował dla uczniów, pedagogów i rodziców niespodziankę w postaci wspaniałego poczęstunku i prezentów.logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

282241
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
123
174
297
6130
282241
Twój adres IP: 3.231.226.211

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim