^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres zwykły
  – trzydzieści trzy lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa. Okres zwykły trwa: od poniedziałku, który następuje po niedzieli wypadającej po dniu 6 stycznia, do wtorku przed wielkim postem,
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

m orszByło nas sporo, jak na warunki pogodowe, silny wiatr i pierwszy tegoroczny, dokuczliwy mróz. Wyszliśmy spod naszej świątyni o godz. 13.00 w tradycyjnym porządku: replika chorągwi spod Grunwaldu, sztandar orszaku, herold ogłaszający werblami przybycie dworu królewskiego, sam dwór z królową Jadwigą, królem Władysławem Jagiełło, w otoczeniu rycerzy i dwórek, a za nimi parafianie… odświętni, królewscy, z koronami na głowach… / zdjęć szukaj w Galerii fotografii .../

 

O godz. 13.30 doszliśmy ze śpiewem kolęd do par. Miłosierdzia Bożego i utworzyliśmy wraz z innymi parafiami: Rosochy, Denków, Jan Pawła II, tzw. „Orszak Czerwony”, zmierzający w kierunku parkingu przy markecie „Lidl” . Tam bowiem był kolejny przystanek i punkt spotkań z innymi orszakami. Po przedstawieniu ewangelizacyjnym królowie w Papamobile, w asyście uczestników orszaku udali się na ostrowiecki Rynek, gdzie na scenie przygotowano szopkę. Replika papieskiego Papamobile wypożyczona z ostrowieckiego PKS-u, wzbudzała żywe zainteresowanie najmłodszych uczestników orszaku. W towarzystwie chórów anielskich, pastuszkowie oraz Trzej Królowie złożyli dary i pokłonili się Dzieciątku. Przy dźwiękach kolęd dziekan dekanatu ostrowieckiego ks. prałat Jan Sarwa. zawierzył mieszkańców powiatu ostrowieckiego Dzieciątku Jezus. Podczas wspólnego śpiewania kolęd na Rynku, "aniołki" z Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika częstowały uczestników procesji smakowitymi ciasteczkami, a najbardziej zziębnięci mogli się rozgrzać gorącą herbatą. Życzenia mieszkańcom Ostrowca złożyli ze sceny starosta ostrowiecki Zbigniew Duda oraz wiceprezydent Ostrowca, Marzena Dębniak.
Jak zwykle, byliśmy dumni z naszej parafii, prowadzonej przez tak efektowny dwór królewski, który wzbudzał zainteresowanie uczestników Orszaku. Dziękujemy Wspólnocie Sodalicji św. Jadwigi Królowej, ministrantom i Kościołowi Domowemu za trud przygotowania i zaangażowanie w wymiarze parafialnym, jak i miejskim.

 

 

 

logo4 1

Odwiedzin na stronie

307426
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
4
148
730
7516
307426
Twój adres IP: 18.207.240.35

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim