^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres zwykły
  – trzydzieści trzy lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa. Okres zwykły trwa: od poniedziałku, który następuje po niedzieli wypadającej po dniu 6 stycznia, do wtorku przed wielkim postem,
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mAk zdjMamy to szczęście, iż w naszej parafii pracuje diecezjalny asystent DIAK ks. Artur Barański. Dzięki niemu powstał kolejny, w naszej diecezji, parafialny oddział Akcji Katolickiej. Gratulujemy!!!

Najpierw były rozmowy indywidualne, potem... ognisko i wreszcie zebranie inaugurujące. Podczas niego POAK wybrano zarząd. Na prezesa została wybrana p. Sylwia Król, w-ce prezesem została p. Justyna Wilk-Stawarz a skarbnikiem p. Aurelia Wiecha. Ponadto do Akcji Katolickiej przystąpili: p. Agnieszka Krysa-Król, p. Krzysztof Wilk – Niepłoch, p. Katarzyna Wilk - Niepłoch, p. Małgorzata Ozgowicz, p. Grzegorz Ozgowicz, p. Maciej Stawiarz i p. Ewelina Gronkowska. Osoby te zostaną, na początku października, zatwierdzona na Zarządzie Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej a później przez ks. Biskupa. Te młode osoby i małżeństwa pragną wnieść w życie Kościoła ducha radości z bycia chrześcijaninem i pragnienie działania na rzecz innych. Pojawiają się też nowe chętne osoby, które jeszcze, jako sympatycy na pewno wstąpią w szeregi AK. – ”To wielka radość dla mnie, jako Diecezjalnego Asystenta Akcji Katolickiej, że w naszym Ostrowcu Świętokrzyskim będzie działał obok AK przy parafii św. Michała Archanioła i parafii Matki Bożej Saletyńskiej kolejny oddział AK przy parafii św. Jadwigi Królowej” – mówi ks. Artur.
Jeszcze raz gratulujemy i z życzymy naszemu parafialnemu oddziałowi Akcji Katolickiej, oraz ks. Arturowi mocy Ducha Świętego i błogosławionych owoców działalności w naszej wspólnocie.

logo4 1

Odwiedzin na stronie

317665
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
36
57
289
7691
317665
Twój adres IP: 3.234.245.121

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim