^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres zwykły
  – trzydzieści trzy lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa. Okres zwykły trwa: od poniedziałku, który następuje po niedzieli wypadającej po dniu 6 stycznia, do wtorku przed wielkim postem,
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mP1050899W środę 25 maja 2016 r. podczas Mszy Świętej o godzinie 16:00 w naszej wspólnocie parafialnej, uczniowie klas trzecich gimnazjalnych, z rąk ks. biskupa Edwarda Frankowskiego otrzymali sakrament bierzmowania. Do tej uroczystości młodzież była przygotowywana przez ks. Artura Barańskiego oraz panie katechetki: B. Kaptur i G. Gadkowską.


Przed rozpoczęciem Mszy Świętej, przedstawiciele rodziców bierzmowanych przywitali Księdza Biskupa i poprosili o udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej ich dzieciom.
W wygłoszonej homilii Ksiądz Biskup zachęcał młodych ludzi, aby nie bali się odważnie mówić o wierze, bronić wartości chrześcijańskich, podejmować właściwych decyzji i postępować zgodnie z sumieniem i zasadami wiary.
Najważniejszym punktem uroczystości było udzielenie sakramentu bierzmowania. Ks. Proboszcz Marek Rusak zwrócił się z prośbą do ks. biskupa, by ten udzielił sakramentu bierzmowania zebranej młodzieży, zapewniając, że jest ona bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie darów Ducha Świętego. Młodzi ludzie w słowach: „Pragniemy, aby Duch Św., którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad”, potwierdzili chęć przyjęcia tego sakramentu.
Słowa: „Przyjmij znamię daru Ducha Świętego” oraz namaszczenie krzyżmem, stały się dopełnieniem i potwierdzeniem faktu, że oto Duch Święty rzeczywiście zstąpił na tych młodych ludzi w sakramencie bierzmowania i umocnił ich do mężnego wyznawania wiary. Od tej chwili są oni jeszcze bardziej odpowiedzialni za swoją wiarę, za jej pogłębianie, za świadczenie o niej, a jeśli trzeba - też jej obronę.
Pięknymi słowami i kwiatami młodzież podziękowała Księdzu Biskupowi za udzielenie sakramentu bierzmowania. Podziękowała także swoim rodzicom, świadkom bierzmowania, nauczycielom, wychowawcom i katechetom, a także wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania tego wyjątkowego dnia.
Na zakończenie Mszy Świętej, Ks. Biskup poświęcił bierzmowanym pamiątkowe krzyże oraz chrzcielnicę.

mIMG 20200114 WA0012

logo4 1

Odwiedzin na stronie

306710
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
14
294
14
6800
306710
Twój adres IP: 3.227.240.143

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim