^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres zwykły
  – trzydzieści trzy lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa. Okres zwykły trwa: od poniedziałku, który następuje po niedzieli wypadającej po dniu 6 stycznia, do wtorku przed wielkim postem,
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

m WP 20151111 09 09 27 Pro11 listopada mija 97 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W naszej wspólnocie parafialnej Msza święta o godz. 9.00 miała szczególny charakter, ponieważ od lat procesyjnie udajemy się pod pomnik ofiar powstańców z 1863 – 4 roku, gdzie zapalamy znicze i składamy wiązankę kwiatów.

Mszę świętą celebrował i kazanie wygłosił ks. proboszcz. Na początku liturgii z rąk naszego radnego do Rady Miasta i instruktora ostrowieckiego „Strzelca” p. Dariusza Kaszuby, p. podpułkownika Roberta Bauera i przedstawiciela Związku Strzeleckiego Krzysztofa Dziewirza otrzymaliśmy ogień z rowerowej sztafety Harcerzy z pola bitwy legionowej pod Kostiuchnówką na Ukrainie - do Warszawy (ten sam ogień złożyli dziś harcerze podczas uroczystości państwowych na Grobie Nieznanego Żołnierza). Dziękujemy za ten ważny dar światła. Pomógł nam w modlitwie za Ojczyznę i towarzyszył w przejściu do miejsca pamięci. Dziękujemy za obecność i śpiew pieśni patriotycznej naszemu parafianinowi por. AK p. Januszowi  Firmantemu .

 

Informacje /internetowe/ na temat pomnika przy ul. Hubalczyków:

Pomnik wg. Projektu T. Maja, K. Muszyńskiego i Z Pękali. Z bloku piaskowca wykonany krzyż, którego ramie poprzeczne tworzy datę 1863. Cyfra „6” zawiera tarcze z herbami Polski- Orzeł, oraz Litwy- Pogoń, a także Rusi- Archanioł Michał. Poniżej tarczy wyryto napis: MOGIŁA POWSTAŃCÓW/ZMARŁYCH/ W TUTEJSZYM LAZARECIE/W LATACH 1063- 64/ ODDALI ŻYCIE ZA OJCZYZNĘ/.

Mur z czerwonego granitu stanowi tło dla pomnika. W sąsiedztwie obecnego pomnika znajdował się dom rodziny Mrozowskich, w którym mieścił się wojskowy lazaret. Budynek ten przetrwał do 1928 roku.

….

http://powstanie1863.zsi.kielce.pl/index.php?id=n20

mIMG 20200114 WA0012

logo4 1

Odwiedzin na stronie

306740
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
44
294
44
6830
306740
Twój adres IP: 3.83.32.171

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim