^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres zwykły
  – trzydzieści trzy lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa. Okres zwykły trwa: od poniedziałku, który następuje po niedzieli wypadającej po dniu 6 stycznia, do wtorku przed wielkim postem,
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

tn jasna góraNoc z 20 na 21 sierpnia 2015 roku
W tym roku było inaczej. Do naszej parafii, która w tym dniu przeżywa swoje nocne spotkanie z Matką Jasnogórską dołączył nasz ostrowiecki denat. Ostrowiecka pielgrzymka była odpowiedzią na wezwanie ks. biskupa Krzysztofa Nitkiewicza do szczególnej modlitwy w intencji o nowych i świętych powołań do służby Bożej w Kościele.

 

Jadąc do Częstochowy odwiedziliśmy prastary Jędrzejów z jego perłą, czyli arcyopactwem cysterskim. Oprowadzał nas młody brat, który wprost „zaraził” nas ciepłem i humorem. W podziemiach klasztornych odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podziwiając surowość zabytków z XI wieku i ich piękno jednocześnie duchowo spotkaliśmy się z niezwykłą postacią z naszej historii, bł. Wincentym Kadłubkiem. Ten pochodzący z Włostowa kapłan, biskup i zakonnik koniec swojego życia spędził w tym miejscu. Modliliśmy się za jego wstawiennictwem i ucałowaliśmy relikwie .Nocne czuwanie rozpoczęło się modlitwą apelową o godz. 21.00. Po niej adorację poprowadzili alumni sandomierskiego seminarium pochodzący z ostrowieckich parafii oraz młodzież oazowa. Rozważania o godności kapłańskiego powołania oraz wspólna modlitwa przeplatane była śpiewem. Centralnym punktem czuwania, była Msza Święta sprawowana o północy. Eucharystii przewodniczył ks. Jan Sarwa, dziekan dekanatu ostrowieckiego, a koncelebrowali kapłani z dekanatu. Słowo Boże do zebranych skierował ks. Marek Rusak, proboszcz parafii św. Jadwigi w Ostrowcu Św. Kaznodzieja podkreślił, iż „tu, na Jasnej Górze czujemy się dobrze, jak w domu, a wpatrując się w oczy Maryi chcemy wypraszać to czego nam potrzeba. Dziś szczególnie nowe powołania do kapłaństwa, ufając, że najlepsza z Matek wysłucha naszego wołania i wyprosi świętych kapłanów z naszego dekanatu, miasta i diecezji”. Nocne czuwanie zakończyła modlitwa różańcowa, którą poprzedziły świadectwa osób powołanych.

logo4 1

Odwiedzin na stronie

307426
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
4
148
730
7516
307426
Twój adres IP: 18.207.240.35

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim