^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres zwykły
  – trzydzieści trzy lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa. Okres zwykły trwa: od poniedziałku, który następuje po niedzieli wypadającej po dniu 6 stycznia, do wtorku przed wielkim postem,
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu ludzie wierzący, przygotowując się do obchodów największych chrześcijańskich świąt Zmartwychwstania Pańskiego (Wielkanocy), biorą udział w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej oraz Gorzkich Żalach. Zazwyczaj nabożeństwa te odprawiane są w świątyniach.

Coraz częstszą formą staje się jednak nabożeństwo drogi krzyżowej odprawiane na ulicach miast i wiejskich drogach. Wielu może się zastanawiać jaki jest tego cel, co taka forma przeżywania męki i śmierci Pana Jezusa może dać nam współczesnym ludziom. Otóż celem takiej formy Drogi Krzyżowej jest wzbudzenie również i w nas, mieszkańcach Ostrowca Świętokrzyskiego, refleksji prowadzącej do skonfrontowania naszego normalnego, codziennego życia, naszych powszednich obowiązków (takich jak np.: zakupy, pośpiech, zabieganie...), z bardzo wyrazistym wspomnieniem tamtych chwil historii zbawienia. Ta szczególna forma Drogi Krzyżowej uświadamia nam, że Odkupienie dotyczy także współczesnych nam czasów i miejsc - każdego z nas. Udział w takim Nabożeństwie może ożywić naszą wiarę, apostolstwo, postawy chrześcijańskiej pokuty, ofiarność i wdzięczność. Każdy z nas może odnaleźć się w różnych momentach stacji Drogi Krzyżowej. Może zobaczyć jak bezgraniczna miłość Boga spotyka się ze słabością człowieka. Może doświadczyć, że ta miłość jest większa od cierpienia, lęku, beznadziei i śmierci.

Rozważania do tegorocznej Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta zostały przygotowane przez ostrowieckie wspólnoty duszpasterskie w oparciu o nauczanie św. Jana Pawła II.

Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej nastąpi w kolegiacie św. Michała Archanioła o godz. 19.30. Trasa będzie biegła ulicami: Kościelną, Okólną, Rynek, Siennieńską, Głogowskiego, Wardyńskigo, Radwana, Polną do Krzyża Ostrowieckiego w kościele Matki Odkupiciela na Osiedlu Rosochy.

Wspólnoty i stowarzyszenia duszpasterskie Ostrowca Świętokrzyskiego zapraszają do udziału w tej szczególnej drodze Krzyżowej dzieci, młodzież i dorosłych. Przynieśmy ze sobą świece i lampiony. Niech nasza obecność będzie publicznym wyznaniem wiary i wdzięcznością Panu Jezusowi za dar Odkupienia.

 

Ostrowiecki Krzyż Drzewa Świętego

W latach 1986/87 w ówczesnej diecezji sandomersko-radomskiej odbyła się peregrynacja Drzewa Krzyża Świętego. Po zakończeniu uroczystości J.E. ks. bp Edward Materski krzyż ten przekazał mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego z nadzieją, że miasto stanie się jeszcze bardziej „świętokrzyskie” nie tylko z nazwy, ale i z chrześcijańskiego życia.

 

mIMG 20200114 WA0012

logo4 1

Odwiedzin na stronie

306706
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
10
294
10
6796
306706
Twój adres IP: 3.227.240.143

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim