^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres zwykły
  – trzydzieści trzy lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa. Okres zwykły trwa: od poniedziałku, który następuje po niedzieli wypadającej po dniu 6 stycznia, do wtorku przed wielkim postem,
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

Po raz drugi ulicami naszego miasta, przy śpiewie kolęd przeszedł Orszak Trzech Króli. Nasza królewska parafia ma już pewną tradycję i zgromadzone w kaplicy św. Jadwigi elementy orszaku. Wyruszyliśmy z naszej świątyni o godz. 13.45

w następującym porządku: poprowadził nas werblista/P. Stefan Rusiecki/ nadając tempo marszu i ogłaszając wszystkim radość idących oddać pokłon Jezusowi, dalsze osoby niosły sztandar Orszaku i replikę historycznej chorągwi grunwaldzkiej i wreszcie P. Lidia Kuśnierz przebrana za świętą Jadwigę Królową niosła relikwie Patronki, obok niej król Władysław Jagiełło / P. Piotr Kuśnierz/, w otoczeniu dworu i rycerzy a wreszcie my. Ubrani byliśmy kolorowo, po królewsku, z elementami czerwieni, z koronami na głowie. Każdy z nas był królem. Każdy z nas niósł pokłon Bożej Dziecinie. Dotarliśmy do kościoła Bożego Miłosierdzia ok. godz. 14.00 i z innymi parafiami udaliśmy się na Rynek, gdzie nastąpił symboliczny pokłon Trzech Króli i zawierzenie mieszkańców Miasta.

Jesteśmy z Was dumni.!

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali tegoroczny Orszak, Sodalicji Świętej Jadwigi Królowej, Kościołowi Domowemu, Ministrantom i Wam obecnym. Do zobaczenia za rok.

 

Zdjęcia z orszaku można zobaczyć w galerii fotografii

logo4 1

Odwiedzin na stronie

307427
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
5
148
731
7517
307427
Twój adres IP: 18.207.240.35

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim