^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres zwykły
  – trzydzieści trzy lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa. Okres zwykły trwa: od poniedziałku, który następuje po niedzieli wypadającej po dniu 6 stycznia, do wtorku przed wielkim postem,
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

marcin 2Nasz parafianin, alumn Marcin Przytuła, w dn. 8 grudnia, w kaplicy seminaryjnej Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, podczas Mszy świętej odprawianej przez księdza biskupa Adama Odzimka, został kandydatem do stanu duchownego.

 

W drodze do kapłaństwa, każdy kleryk, otrzymuje kolejne posługi. Najpierw jest to prawo do naszego stroju duchownego, czyli sutanny. Później lektorat i akolitat. Na piątym roku studiów kandydaturę do diakonatu. Czym jest kandydatura? Jest to stwierdzenie księdza biskupa i władz seminaryjnych, iż alumn dobrze przeżywa okres formacji duchowej i intelektualnej i nie ma przeszkód, aby został włączony do stanu duchownego  przez święcenia diakonatu. Okres kandydatury trwa około pół roku.

Cieszymy się wraz z Marcinem, gratulujemy Mu tego ważnego kroku w Jego drodze do kapłaństwa. Te same słowa kierujemy do jego bliskich: rodziców, siostry i babci.

mIMG 20200114 WA0012

logo4 1

Odwiedzin na stronie

306390
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
140
153
1979
6480
306390
Twój adres IP: 3.229.142.175

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim