Msze Święte

w niedziele i święta:
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00

w dni powszednie:  7.00, 18.00

Odsłony: 109

mIMG 20200914 WA0030W poniedziałek 14 września2020 r. w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, nasz Ordynariusz  ks. dr. Krzysztof Nitkiewicz udzielił w parafii św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim  Sakramentu Bierzmowania 58 osobom, młodym ludziom, którzy wyrazili gotowość wytrwania w wierze, bronienia jej i życia według zasad. Chwała Im za ten wybór.!

Młodzi ludzie, wobec Pana i Kościoła wyznali wiarę w Boga i ślubowali Mu  wierność.  W Kościele są „wierni” i inni… . 58 osób nas o tym zapewniało. Ich rodzice, dziadkowie, chrzestni to potwierdziło. Mamy nowych apostołów Jezusa Chrystusa!

Ale Pan masz Jezus Chrystus mówił o „godnych” i „niegodnych” wobec tego sakramentu. Czy Wasze spowiedzi były szczere, czy „ świętokradzkie”? , Czy mieliśmy odwagę stanąć wobec Boga, który zna nas i kocha mimo wszystko.  Zna i rozumie.  On nam przebaczył na Krzyżu. Chce, abyś tu i teraz stanął w prawdzie. I aby nasze serca były czyste na przyjęcie tego Daru?  Jeśli czujesz, że Nie jesteś godnym powtórz swoja spowiedź, aby Pan przywrócił Ci godność sakramentu bierzmowania.

Wiem to, po rozmowie z wieloma moimi Przyjaciółmi i osobami które mi ufają. NIE MA OBŁUBY I FARYZYZEIZMU. 

Bogu niech będą dzięki za posługę  naszego Pasterza, ks. bp. Krzysztofa w naszej Parafii. Księżom z dekanatu. Ks. Wojciechowi- za trud przygotowania, ks. Krystianowi – za współtowarzyszenie ks. Wojciechowi. S Dorocie i Zespołowi Śpiewu Liturgicznemu „ Harfa” – chwała Wam za to. Zachwyt za Wasz śpiew!!!.  Paniom Zakrystiankom – Teresie i Ewelinie. Wiernym ministrantom i Seniorom. Kochani Rodzice  i Młodzieży!

„Bóg ucałował Wasze serca w sakramencie bierzmowania i posłał Wam Ducha Świętego, aby umocnić wiarę Waszą”!

„Bóg się uniżył, abyś Ty był wywyższony…”

Copyright © 2020, Parafia św. Jadwigi Królowej | Patronat: Katolicki.net | Hosting: Kylos |. All Rights Reserved.